FAQ – Odpowiadamy na Wasze najczęściej zadawane pytania!

Przeczytano 0 razy.
Średni czas czytania 3 minuty.

Wybór odpowiednich wkrętów nie jest prosty, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynamy zagłębiać się w świat montażu. Wtedy może pojawić się wiele pytań, na które nie znamy odpowiedzi. Jakie wkręty do tarasu z modrzewia? Jakie wkręty wybrać do elewacji drewnianej? To tylko niektóre z bardziej nurtujących pytań. Specjalnie dla Was zebraliśmy te najczęściej zdawane! Postaramy się na nie odpowiedzieć i rozwiać wszelkie wątpliwości!

Jakie wkręty do tarasu z modrzewia?

Przed zakupem wkrętów tarasowych należy sprawdzić, z jakiego rodzaju drewna wykonane są deski tarasowe. Jest to kluczowe, gdyż od ich twardości zależy wybór odpowiednich wkrętów. Możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje drewna: miękkie i twarde. Deski tarasowe z modrzewia wykonywane są z modrzewia europejskiego lub syberyjskiego. Pierwszy z nich zliczamy do gatunków drzew miękkich, z tego względu zaleca się użycie wkrętów dedykowanych do montażu tarasów z tego rodzaju drewna np. wkręty SPAX-D Wirox C4. Natomiast modrzew syberyjski klasyfikujemy do drzew twardych, do których również powinno się stosować dedykowane wkręty np. SPAX-D ze stali nierdzewnej A2. Należy pamiętać o zapoznaniu się ze specyfikacją zarówno drewna, jak i wkrętów, wtedy dobór odpowiednich narzędzi nie będzie problemem.

Jakie wkręty do deski elewacyjnej?

Do montażu desek elewacyjnych używa się wkrętów przeznaczonych do montażu elewacji drewnianej lub gwoździ, jednak należy wziąć pod uwagę gatunek drewna. Do desek wykonanych z drzew twardych (np. modrzew syberyjski) lepiej sprawdzą się wkręty. Ich długość powinna być 2,5 razy większa od grubość samej deski. Zatem jakie wkręty do elewacji drewnianej będą najlepsze? Doskonale sprawdzą się wkręty nierdzewne ze stali A2, które charakteryzują się wysoką odpornością na korozję. Warto rozważyć wkrętów z bardzo małą główką stożkową, która umożliwia bardzo dobre zagłębianie oraz zapewnia doskonałe połączenie pióra i wpustu. Więcej na temat elewacji i fasad znajdziesz w naszym artykule „Jakie wkręty do fasady?

Sprawdź nasze produkty

Jakie wkręty do GK?

 Do trwałego i bezpiecznego zamocowania płyty G-K niezbędne są odpowiednie wkręty. Właściwie dobrane wzmocnią konstrukcję i usprawnią pracę. Możemy wyróżnić dwa główne rodzaje podkonstrukcji: drewniane oraz do profili metalowych. Materiał, z którego zostały wykonane, wyznaczy, jakich wkrętów będziemy potrzebować. Wkręty G-K do drewna charakteryzują się wysokim skokiem gwintu i płaską główką. Natomiast do profili metalowych płaska główka i ostra końcówka, która zmniejsza ryzyko ześlizgiwania się wkrętu w szczególności na płaskich powierzchniach. Temat wkrętów do płyt karton-gips szerzej omawiamy w artykule „Jakie wkręty do płyt G-K?”.

Mamy nadzieję, że artykuł okazał się dla Was pomocny i rozwiał wszelkie wątpliwości. Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek pytania, nie wahaj się z nami skontaktować – zawsze służymy pomocą!

Przeczytaj pozostałe wpisy