Przerwa Majówkowa Zamówienia Wysyłamy Po Weekendzie Majowym Życzymy Miłego Wypoczynku

Uniwersalne

Meble

Meble

Uniwersalne

Uniwersalne

(6 opinii klienta)
Meble

Meble

Uniwersalne

Uniwersalne

(5 opinii klienta)
Nierdzewne

Nierdzewne

Uniwersalne

Uniwersalne

(10 opinii klienta)
Uniwersalne

Uniwersalne

Uniwersalne

Uniwersalne

(7 opinii klienta)
Uniwersalne

Uniwersalne

(1 opinia klienta)
Uniwersalne

Uniwersalne

Fasada

Fasada

Nierdzewne

Nierdzewne

Uniwersalne

Uniwersalne

Wkręty uniwersalne stosuje się zarówno podczas montażu konstrukcji wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Nie są dedykowane konkretnym instalacjom. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie istnieje jeden uniwersalny wkręt, który sprawdzi się podczas wszystkich prac montażowych. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę kształt łba, znajdujące się na nim nacięcie oraz rodzaj podłoża. Inne wkręty sprawdzą się do drewna, a inne np. do płyt gipsowych. Jeżeli chodzi o nacięcie, może ono przybrać kształt krzyżowy, prosty, kwadratowy, ośmiokątny, sześciokątny, gwiazdkowy lub posiadać nacięcia Tri-Wing, czyli 3 nacięcia pod kątem 120°. W naszej ofercie znajdują się m.in. wkręty uniwersalne z pełnym gwintem i łbem stożkowym, z niepełnym gwintem, do płyt karton – gips, ze stali nierdzewnej, z pełnym gwintem i łbem półkolistym oraz z podwójnym gwintem.

Wkręty uniwersalne stanowią doskonałą alternatywę dla gwoździ. Znajdują zastosowanie m.in. podczas montażu elementów instalacyjnych, czy też montażu mebli. Nie istnieje jeden uniwersalny wkręt do wszystkiego. Jak zatem zdecydować się na ten odpowiedni? Nasz wybór powinien zostać podyktowany rodzajem podłoża oraz materiałem, który ma zostać na nim osadzony.

Wkręty do drewna – rodzaje

Wkręty do drewna dzielą się na wkręty zwykłe oraz wkręty samowiercące. Wykorzystując te pierwsze, konieczne jest wcześniejsze wywiercenie w drewnie otworu. Drugie z kolei posiadają specjalny szpic umożliwiający wwiercanie ich w drewno. Wkręty SPAX wyposażone zostały w szpic CUT oraz profil falisty. W zależności od drewna, szpic zapewnia wkręcanie bez nawiercania, a profil falisty troszczy się o szybkie i bezpieczne przykręcanie.

Jakie wkręty do drewna na zewnątrz?

Wkręty uniwersalne mogą posiadać rożne rodzaje łbów. Najczęściej jest to łeb stożkowy, chociaż w naszym asortymencie znajdują się również wkręty uniwersalne z łbem półkolistym. Stosuje się je zarówno przy wewnętrznych, jak i zewnętrznych konstrukcjach. Te na świeżym powietrzu narażone są na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. W związku z tym, wiele osób zastanawia się, jakie wkręty wybrać do drewna na zewnątrz. Ocynkowane mogą je zabarwić i nadać niepożądany kolor. Lepszym rozwiązaniem są wkręty ze stali nierdzewnej A2 oraz wkręty w specjalnej powłoce antykorozyjnej WIROX C4.

Wkręty fosfatowane – czym są i kiedy je stosować?

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również wkręty fosfatowane przeznaczone do mocowania płyt kartonowo – gipsowych do konstrukcji drewnianych. Ich nazwa pochodzi od powłoki, którą są pokryte. Jak powstają? Zanurza się je w roztworach fosforanów żelaza, cynku, magnezu oraz kwasu fosforowego. Czarny fosforan tymczasowo chroni przed korozją oraz zapewnia dobre przyleganie do masy szpachlowej.

Wkręty do drewna – czarne czy złote?

Jeżeli zależy nam na ochronie antykorozyjnej, lepiej postawić na czarne wkręty fosfatowane oraz wkręty ze stali nierdzewnej. Złote wkręty to często stal ocynkowana na żółto. Stosuje się ją w sytuacjach, gdy nie występuje zagrożenie negatywnego działania czynników zewnętrznych.

Wkręty uniwersalne – gwint pełny czy częściowy?

Na gwint częściowy warto zdecydować się w sytuacji, gdy planujemy wykonanie połączeń drewno – drewno. Aby główka wkrętu dociskała górny element do dolnego, długość części niegwintowanej powinna równać się długości górnego elementu.

Gwint pełny stosuje się np. przy połączeniach płyt wiórowych. Wkręty z pełnym gwintem formują dłuższy gwint. To z kolei zmniejsza ryzyko ich przekręcenia.

Wkręty uniwersalne cechuje wszechstronność zastosowania. Wykorzystywane są w przemyśle, budownictwie, przy pracach remontowych oraz podczas majsterkowania w przydomowym garażu. Wybór odpowiedniego modelu powinien być przemyślany i dopasowany do konstrukcji oraz warunków, w jakich będzie się ona znajdować.