Konstrukcyjne

Cieśla

Cieśla

Uniwersalne

Uniwersalne

Cieśla

Cieśla

Cieśla

Cieśla

Okna

Okna

Cieśla

Cieśla

Wkręty konstrukcyjne pozwalają na dociągnięcie elementów skręcanych, zapewniając sztywne połączenie odporne na luzowanie. W naszej ofercie znajdują się wkręty ze stali nierdzewnej, które umożliwiają przytwierdzenie drewnianych słupków ogrodzeniowych do kotew. Montaż jest możliwy bez śrub sześciokątnych. Efekt? Solidne połączenie o estetycznym wyglądzie. Dodatkowo, znajdziecie u nas Państwo wkręty do wzmocnień. Dzięki nim konstrukcje drewniane będą bardziej odporne na rozciąganie poprzeczne.

Zastosowanie wkrętów konstrukcyjnych

W kategorii wkręty konstrukcyjne znajdziecie Państwo m.in. wkręty do słupków ze stali nierdzewnej A1, do wzmocnień, ościeżnicowe oraz regulacyjne. Różnią się między sobą rodzajem główki oraz gwintu, a tym samym mają inne zastosowanie. Na jakie wkręty konstrukcyjne należy się zdecydować?

Gwint częściowy

Wkręty z gwintem częściowym oraz talerzową główką ściskają dwa drewniane elementy. Przypomina to działanie imadła. Co więcej, działają również w miejscu, gdzie nie można zastosować zacisku śrubowego.

Gwint pełny

Wkręty z gwintem pełnym dbają o właściwe połączenie elementów równoległych. Wzmacniają konstrukcję, utrzymują włókna drewna oraz minimalizują ryzyko rozerwania. Można użyć ich do wzmocnienia wcięcia oraz do wzmocnienia poprzecznego, podczas przedłużania belki na tzw. zakładkę.