Podłogowe

Podłoga

Podłoga

Podłoga

Podłoga

Wkręty podłogowe to kolejne wkręty specjalne, które znajdują się w naszym asortymencie. Posiadamy wkręty do mocowania płyt podłogowych, które dostępne są w różnych rozmiarach. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić użytkownikom najwyższą jakość i komfort. Gwint dociągający mocno trzyma płytę, natomiast szpic CUT sprawia, że nie ma konieczności wcześniejszego nawiercania. Ponadto posiadamy również specjalne wkręty do podłóg drewnianych, które umożliwiają mocowanie desek podłogowych, czy też profili ściennych. Wkręty usprawniają pracę, ponieważ stosowanie klamer nie jest w tym przypadku obowiązkowe.

Wkręty do płyt podłogowych SPAX

Odpowiednie wkręty podłogowe to podstawa, aby realizowany projekt był trwały. W naszym asortymencie znajdują się wkręty do płyt podłogowych SPAX, które zostały zaprojektowane z myślą o mocowaniu płyt podłogowych oraz renowacji podłóg. Posiadają podwójny gwint dociągający, który mocno trzyma płytę i redukuje skrzypienie konstrukcji. Szpic 4CUT umożliwia z kolei wkręcanie bez nawiercania (w zależności od drewna). Do tego gniazdo T-STAR Plus zapewniające stabilne osadzenie oraz lepsze prowadzenie bita i mamy trwałe, solidne wkręty podłogowe.

Czym jest płyta OSB?

Jedną z najczęściej wykorzystywanych płyt do montażu podłóg jest płyta OSB (ang. oriented strand board – płyta o wiórach orientowanych)  wykonana w ponad 90 % z drewna. W porównaniu do płyt wiórowych i płyt MDF, cechuje ją większa wytrzymałość wzdłuż osi głównej niż wzdłuż osi bocznej.

Płyta OSB vs MFP vs płyta wiórowa

Tradycyjna płyta wiórowa nie posiada tak urozmaiconej faktury jak płyta OSB, która zapewnia niestandardową powierzchnię.

Z kolei płyta MFP jest podobna do płyty OSB. Różnicę odnaleźć można w budowie wewnętrznej. Wióry MFP ułożone są w różnych kierunkach, co powoduje, że wytrzymałość płyty jest taka sama wzdłuż obu osi. Zarówno MFP, jak i OSB można pokrywać farbami.

Jaka grubość płyty OSB na podłogę?

Stosując jedną warstwę, najczęstszą praktyką okazuje się wybór płyty OSB o grubości 22 mm. Jednak w sytuacji, gdy planujemy bardziej obciążyć podłogę, warto wybrać płytę o grubości ok. 25 mm.

Wkręty do podłóg drewnianych

W naszej ofercie znajdują się także wkręty do podłóg drewnianych, które zostały stworzone dla mocowania desek podłogowych, profili ściennych i sufitowych bez konieczności stosowania kliprów lub klamer. Do głównych zalet tych wkrętów należą:

– główka trąbkowa –bezpieczne trzymanie,

– profil falowy – szybkie i pewne wkręcanie,

– T-STAR Plus – prawidłowe osadzenie i prowadzenie bita,

– powłoka WIROX A9J – wysoka ochrona antykorozyjna; przyjazna dla środowiska.