Logo-spax24

Meblowe

Wkręty meblowe, czyli tzw. konfirmaty są niezbędne do wykonania trwałych połączeń podczas skręcania mebli. Wykorzystuje się je najczęściej do połączenia płyt meblowych pod kątem prostym. W naszej ofercie znajdują się wkręty meblowe, które nie powodują pęknięć oraz wybrzuszeń podczas wkręcania w twarde materiały takie jak MDF. Co więcej, posiadają szpic CUT, dzięki któremu nie ma konieczności nawiercania. Warto dodać, że konfirmaty bardzo często stosowane są również do majsterkowania.

Płyta MDF – co to jest?

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wkręty do płyt MDF. Rozwinięcie tego skrótu brzmi następująco: Medium Density Fibreboard. Oznacza to, że MDF jest płytą pilśniową o średniej gęstości. To trwały materiał drewnopochodny, który znajduje zastosowanie m.in. w produkcji mebli tj. biurek, szaf, stołów itp. Bez problemu można zmieniać jego kształt, przycinając i wiercąc w wybranych miejscach.

Jakie wkręty do płyt MDF?

Solidne płyty MDF potrzebują do pary równie solidnych wkrętów. Tutaj z pomocą przychodzą specjalne wkręty do płyt MDF od marki SPAX. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby sprostać wymaganiom trwałej płyty MDF. Trąbkowa główka gwarantuje bezpieczne trzymanie oraz pozwala na wykończenie na równej powierzchni bez uszkodzeń. Falowy profil zapewnia szybkie wkręcanie, a szpic 4CUT – w zależności od drewna- wkręcanie bez nawiercania. Gniazdo T-STAR Plus troszczy się z kolei o stabilne osadzenie i prowadzenie bita.