Jakie wkręty do płyt GK?

Przeczytano 0 razy.
Średni czas czytania 3 minuty.
Płyty gipsowo-kartonowe to popularne i proste w montażu materiały, które odpowiednio dobrane doskonale sprawdzą się do wykończenia każdego pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, że są one delikatne a nieodpowiedni montaż może skutkować ich całkowitym zniszczeniem. Aby trwale i co najważniejsze bezpiecznie zamocować płyty G-K niezbędne są odpowiednie wkręty. Właściwie dobrane wzmocnią konstrukcję i usprawnią pracę.

Jakie wkręty wybrać do montażu płyt G-K w zależności od rodzaju podkonstrukcji?

Możemy wyróżnić dwa główne rodzaje podkonstrukcji. Materiał, z którego zostały wykonane, wyznaczy, jakich wkrętów będziemy potrzebować do mocowania płyt gipsowo-kartonowych.

Wkręty G-K do drewna

Mocując płyty gipsowo-kartonowe do drewna lub elementów drewnopochodnych użyj wkrętów G-K przeznaczonych do podkonstrukcji drewnianych. Charakteryzują się one wysokim skokiem gwintu i płaską główką. Dodatkowo powinny posiadać wierzchołek samowiercący, który pozwoli przymocować wkręt bez wstępnego wiercenia. Wkręty w konstrukcjach znajdujących się na zewnątrz narażone są na wilgoć i różne zjawiska pogodowe, dlatego istotne jest, aby były wykonane z materiału chroniącego przed korozją. Wkręty drewniane sprawdzą się także przy płytach gipsowo – wiórowych. W naszej ofercie można znaleźć wkręty, które odpowiadają powyższemu opisowi. Wkręty Spax GIX B doskonale nadają się do mocowań na podkonstrukcjach drewnianych, zapewniając przy tym trwałość i bezpieczeństwo.

Wkręty G-K do profili metalowych

Drugą popularną powierzchnią, do której możemy zamocować płyty g-k, są profile metalowe. Do tego rodzaju montażu użyj wkrętów do standardowych profili metalowych, w przypadku, gdy potrzebna jest większa wytrzymałość konstrukcji, sprawdzą się wkręty wzmacniające profile metalowe o charakterystycznie wyglądającej jak wiertło końcówce. Główną cechą wkrętów do profili metalowych jest płaska główka i ostra końcówka, która zmniejsza ryzyko ześlizgiwania się wkręta w szczególności na płaskich powierzchniach. Ważna jest również odporność na wilgoć i warunki pogodowe, z tego względu powinny być wykonane z materiału odpornego na korozję (np. fosforu). Jeśli szukasz tego rodzaju wkrętów mamy do zaoferowania wkręty do G-K SPAX® GIX A (standardowe profile metalowe) oraz wkręty do G-K SPAX® GIX D (wzmocnione profile z metalu).

Wybór wkrętów może wydawać się mało istotny, jednak jest kluczowym etapem budowy. Odpowiednio dobrane utrwalą konstrukcje na lata, zapewnią bezpieczeństwo użytkownikom. Do tego pozwolą zapomnieć o pękaniu i rozdwajaniu się płyt. Na stronie Spax24 znajdziesz wkręty do każdego rodzaju płyt!

Przeczytaj pozostałe wpisy