Taras z deski kompozytowej – jakie wkręty wybrać?

Przeczytano 0 razy.
Średni czas czytania 3 minuty.

Wybór desek tarasowych zależy od indywidualnych preferencji, budżetu i lokalnych warunków atmosferycznych. Dziś pod lupą znajdzie się deska kompozytowa, która jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do budowy tarasu. Jest ona wykonana z mieszanki drewna i plastiku. Połączenie tworzyw pochodzenia naturalnego z tworzywem sztucznym daje nam produkt trwały i łatwy w utrzymaniu.

Deska kompozytowa - cechy

Deski kompozytowe są odporne na deszcz, śnieg, pleśń i gnicie. Nie trzeba ich systematycznie malować i impregnować, a mimo to wyglądają bardzo estetycznie. Co więcej, bardzo łatwo się je czyści. Wystarczy chwycić po miskę z wodą i specjalny środek do konserwacji kompozytu, aby usunąć z powierzchni wszelkie zabrudzenia.

Zazwyczaj deski kompozytowe są antypoślizgowe, co pozwala na swobodne i przede wszystkim bezpieczne korzystanie z tarasu. Dodatkowo ich montaż jest prosty, a wygląd bardzo estetyczny. Różnorodność wzorów i kolorów sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jakie wkręty do kompozytu?

W naszym asortymencie znajdują się solidne wkręty przeznaczone do kompozytu, które zapewnią trwałość konstrukcji.

Jeśli poszukujesz wkrętów ze stali nierdzewnej, oferujemy wkręty tarasowe A2 przeznaczone do montażu stalowych uchwytów do legara wykonanego z kompozytu WPC ( materiał komorowy i pełny) oraz do legara drewnianego.

Kolejną dostępną opcję stanowią wkręty tarasowe do deski kompozytowej i legara aluminiowego 4,1×18 oraz wkręty tarasowe do deski kompozytowej i legara kompozytowego 4,2×18.

Deska kompozytowa vs drewniana

Tak jak zostało wcześniej wspomniane, deska kompozytowa powstaje w wyniku połączenia drewna oraz materiałów kompozytowych. Jest ona trwała, nie gnije i nie wymaga lakierowania. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku drewna. Drewniane deski są przepiękne i dają naturalny efekt. Jednak, aby takie pozostały, należy je odpowiednio konserwować. Systematyczna dbałość o ten materiał pozwala zachować estetyczny wygląd i trwałość.

Co więcej, deski kompozytowe można dopasować do różnorodnych stylów i kolorów. Wygląd deski drewnianej jest z kolei tradycyjny, ciepły i wprowadza element natury. Drewno wyróżnia się unikalnym usłojeniem, co sprawia, że każdy taras jest wyjątkowy. Którą z nich zatem wybrać? To zależy od gustu i budżetu! Zazwyczaj na początku deski kompozytowe są droższe niż drewniane. Te drugie wymagają jednak regularnej konserwacji, a tym samym ponoszenia dodatkowych kosztów. Wybór należy do Ciebie!

Decydując się na budowę tarasu, pamiętaj o wyborze odpowiednich wkrętów, które będą dopasowane do materiału deski oraz legara.  

Przeczytaj pozostałe wpisy

Jak oszczędzić na budowie tarasu?

Jak oszczędzić na budowie tarasu? Przeczytano 0 razy. Budowa wymarzonego tarasu może wiązać się z wieloma dużymi wydatkami. Deski, wkręty i akcesoria mogą wyjątkowo nadszarpnąć