Wnętrze domu – wkręty do konstrukcji drewnianych

Przeczytano 0 razy.
Średni czas czytania 4 minuty.

Marka SPAX stworzyła wkręty, które sprawdzą się zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz – zmagając się z czynnikami atmosferycznymi. Dziś skupimy się na wnętrzach i konkretnych zastosowaniach wkrętów! Planujesz drewnianą podłogę, ściany, sufit, schody, a może meble? SPAX oferuje specjalne wkręty, dzięki którym każdy realizowany projekt będzie stabilny i estetyczny.

Podłoga

Drewniane podłogi tworzą przytulny, a zarazem elegancki klimat. To ponadczasowe rozwiązanie, które nigdy nie wychodzi z mody. Drewno nie jest jednak najłatwiejszym materiałem do pracy. Pęcznieje i kurczy się, przez co montaż podłóg drewnianych bywa nie lada wyzwaniem. Z pomocą przychodzą wkręty SPAX do podłóg z płyt OSB i płyt wiórowych oraz do podłóg z litego drewna. Są one w stanie trwale połączyć deski z podkonstrukcją i skutecznie poradzić sobie z „pracującym” drewnem.

Wkręty z podwójnym gwintem zapewniają mocne połączenie minimalizując odgłosy skrzypienia podłogi. Przyczynia się do tego także główka MULTI oraz szpic 4CUT.

Z kolei wkręty do desek podłogowych z małą główką frezującą przeznaczone są do pióro-wpustu. Szpic 4CUT zapewnia błyskawiczne wkręcanie, natomiast żeberka frezujące ułatwiają szybkie zagłębianie.

Sprawdź nasze wkręty specjalne!

Sufit

Kolejny często realizowany projekt wewnątrz pomieszczeń to drewniany sufit. Jest to zarazem estetyczny, jak i praktyczny trick. Pozwala bowiem ukryć kable, rury i wszystko to, co nie pasuje do estetyki wnętrza. Drewniane panele wykorzystywane to montażu sufitu są bardzo delikatne. Dlatego też potrzebują wkrętów, które nie spowodują efektu rozszczepienia drewna. SPAX oferuje m.in. wkręty z główką stożkową i podwójnym gwintem w powłoce WIROX oraz stali nierdzewnej A2 do połączeń pióro-wpust. Ponadto warte uwagi są także wkręty z główką stożkowo-soczewkową ze stali nierdzewnej A2, które dedykowane są do drewna egzotycznego.

Ściana

Mamy już podłogę, sufit, a do kompletu brakuje ścian! Coraz więcej osób stawia na drewniane panele dekoracyjne. To ponadczasowe rozwiązanie, które wprowadza do pomieszczeń pierwiastek natury i klasy oraz stanowi istotny element wystroju wnętrza. Podstawę stanowią listwy, które mocowane są do ściany. Należy dobrać wkręty, które nie będą rozszczepiać materiału. W zależności od stosowanego drewna, zaleca się inne wkręty. Jeśli stosujesz drewno miękkie – SPAX oferuje Ci wkręty z główką stożkową i podwójnym gwintem w powłoce WIROX. W przypadku drewna egzotycznego odpowiednie okażą się wkręty z główką stożkowo-soczewkową ze stali nierdzewnej A2.

Meble

Czas na meble! Jeśli planujesz skręcać meble i nie chcesz martwić się, że podczas montażu dojdzie do pękania lub rozdwajania płyt, postaw na wkręty SPAX. Najważniejszą zasadą, o której należy pamiętać jest to, że wkręty nie mogą rozszczepiać wąskich krawędzi paneli podczas wkręcania. SPAX ma na to sposób! Wkręty meblowe posiadają specjalny falisty profil gwintu oraz szpic CUT, które temu zapobiegają. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom oferujemy wkręty SPAX-M z częściowym gwintem i wąską główką, które doskonale nadają się do płyt MDF i OSB. Umożliwiają montaż bez uszkodzeń i bezproblemowe mocowanie okuć meblowych, zawiasów, czy też prowadnic.

Schody

Na koniec kilka dodatkowych słów na temat drewnianych schodów. Stanowią one nie tylko połączenie między piętrami, ale także nadają wnętrzom wyjątkowego charakteru. Zwykle do ich montażu wykorzystuje się drewno liściaste w postaci dębu lub buku. Oprócz solidnego materiału, funkcjonalność oraz trwałość konstrukcji zapewnią elementy złączne. Doskonale sprawdzą się wkręty WIROX z główką talerzową i częściowym gwintem, a także wkręty uniwersalne WIROX z gniazdem krzyżowym PZ lub TX, główką stożkową oraz gwintem pełnym i częściowym.

Jeśli planujesz montaż drewnianych konstrukcji w swoim domu, pamiętaj również o doborze odpowiednich wkrętów, które zapewnią im stabilność! 

Przeczytaj pozostałe wpisy

Jak oszczędzić na budowie tarasu?

Jak oszczędzić na budowie tarasu? Przeczytano 0 razy. Budowa wymarzonego tarasu może wiązać się z wieloma dużymi wydatkami. Deski, wkręty i akcesoria mogą wyjątkowo nadszarpnąć