Stolarka okienna – wkręty SPAX do okien

Przeczytano 0 razy.
Średni czas czytania 3 minuty.

Montaż okien wymaga solidnych elementów złącznych, które sprostają nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Wychodzą im naprzeciw specjalne wkręty okienne SPAX, które sprawdzą się zarówno profesjonalistom, jak i hobbistycznym majsterkowiczom. Z powodu dużych obciążeń, solidne wkręty to konieczność! Nawet niewielkie rozmiary powinny gwarantować stabilne połączenie! 

Montaż okien a wymagające materiały

Montaż okien wiąże się z wykorzystaniem wielu trudnych w obróbce materiałów. Do tego grona należą m.in. cienkościenne profile z tworzywa sztucznego i metalu, czy też profile plastikowe z wewnętrznym wzmocnieniem stalowym.

Wkręty okienne SPAX - rodzaje

W naszym asortymencie znajdują się 4 rodzaje wkrętów, które zapewniają trwałe połączenia:

Wkręty Ościeżnicowe SPAX – RAPrzeznaczone do montażu ram okiennych i drzwiowych z tworzywa sztucznego i aluminium oraz mocowania legarów do podłoża betonowego, bloczków betonowych lub kostki brukowej. Warto dodać, że montaż przy użyciu tych wkrętów można wykonać bezpośrednio do podłoża betonowego, bez użycia dybla.
Wkręty Okienne do okuć z PCV FEX – KSPrzeznaczone do łączenia okuć metalowych z profilem z tworzywa sztucznego.
Wkręty do okien SPAX FEX-APowstały z myślą o mocowaniu wzmocnień stalowych do profili z tworzywa sztucznego, a także do mocowania okuć do jednościennych profili z tworzywa sztucznego ze wzmocnieniem stalowym.
Wkręty do okuć drewnianych FEX-H.Do mocowania okuć okiennych w klasycznych drewnianych ramach okiennych.

Gwinty powinny dobrze zachowywać się zarówno we współpracy z miękkim, jak i twardym materiałem. Nie należy lekceważyć roli wkrętów podczas montażu, szczególnie ze względu na wagę skrzydeł okiennych. Wymagają one stabilnych elementów złącznych, które wytrzymają to obciążenie. Nie mniej ważny jest także szpic.

Na co zwrócić uwagę podczas montażu okien?

Solidne wkręty to „must have”! Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas montażu okien? Należy sprawdzić:

Osadzanie okien a rodzaj ściany

Jak prawidłowo zamontować okna? Odpowiedź na to pytanie zależy od rodzaju ściany:

Wilgoć oraz chłód z łatwością mogą dostać się do naszych wnętrz, powodując uszkodzenia ścian oraz negatywnie wpływając na integralność strukturalną domu. Właściwy montaż okien oraz solidne wkręty mogą temu zapobiec!

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi wkrętami specjalnymi takimi jak: podłogowe, meblowe, konstrukcyjne oraz do pomostów

Przeczytaj pozostałe wpisy

Jak oszczędzić na budowie tarasu?

Jak oszczędzić na budowie tarasu? Przeczytano 0 razy. Budowa wymarzonego tarasu może wiązać się z wieloma dużymi wydatkami. Deski, wkręty i akcesoria mogą wyjątkowo nadszarpnąć