Wkręt regulacyjny SPAX – zalety, zastosowanie, montaż

Przeczytano 0 razy.
Średni czas czytania 3 minuty.

Planujesz montaż podwieszanych paneli sufitowych, paneli ściennych, łat na więźbie dachowej, a może renowację podłogi? W takiej sytuacji nie obejdzie się bez trwałych elementów złącznych! Z pomocą przychodzą wkręty regulacyjne SPAX, które umożliwiają bardzo dokładną regulację odległości pomiędzy drewnianymi elementami. Połączenie z wykorzystaniem wkrętów jest nie tylko precyzyjne, ale również trwałe.

Właściwości wkrętów regulacyjnych SPAX

Wkręty regulacyjne umożliwiają poziomowanie łat oraz legarów, czyli drewnianych elementów wykorzystywanych podczas kładzenia podłóg. Ponadto, pozwalają także na regulację konstrukcji nośnych okien. Wszystko to jest możliwe dzięki ich specjalnym właściwościom!

Wkręt regulacyjny posiada specjalne pierścienie pod główką dające możliwość regulacji drewnianej konstrukcji. Łatwe zagłębianie zapewnia z kolei płaska główka. Do tego falisty profil gwintu, powłoka ułatwiająca poślizg, szpic 4CUT i wkręcanie nie stanowi już większego problemu!

Montaż staje się o wiele prostszy i szybszy, jeżeli istnieje możliwość regulacji odległości pomiędzy drewnianymi elementami konstrukcji. Efektem zastosowania wkrętów regulacyjnych jest nie tylko zwiększenie komfortu pracy i bezpieczny montaż, ale także trwałość połączonych fragmentów. Co ważne, wkręt regulacyjny SPAX sprawdzi się nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Nie jest mu bowiem straszne szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Zalety wkrętów regulacyjnych

Wśród zalet stosowania wkrętów regulacyjnych można zatem wymienić:

  • Oszczędność czasu – montaż jest bardzo szybki i bezproblemowy, ponieważ nie trzeba używać klinów. Wyjątek stanowi jednak wykorzystanie wkrętów do powierzchni podłogi oraz więźby dachowej. Wówczas zaleca się ich stosowanie ze względu na duże obciążenia.
  • Łatwa dalsza obróbka – płaska główka dociska drewniane włókna, przez co kolejne elementy można układać bez szczelin.
  • Brak konieczności nawiercania w przypadku miękkiego drewna.

Wkręty regulacyjne - montaż

Jak wyglądają poszczególne etapy montażu? Składa się on z 3 prostych kroków:

  1. Całkowite wkręcenie wkrętów przez łaty w drewniane podłoże.
  2. Wpuszczenie główki wkrętu co najmniej 1 mm w element drewniany.
  3. Delikatne odkręcenie wkrętu w lewo do momentu uzyskania pożądanego odstępu.

Oszczędź swój czas! Stosując kliny często trzeba borykać się z ich przycinaniem i przybijaniem przy użyciu gwoździ. Ten proces zajmuje bardzo dużo czasu. Dodatkowo zdarza się, że zastosowane drewno cechuje nieodpowiedni poziom wilgoci, co może skutkować wypadnięciem klinów. Nie dopuść do tego! Postaw na wkręty regulacyjne SPAX. Wybierz precyzję co do milimetra, wygodę i wytrzymałość!  

Poznaj również resztę naszego asortymentu! Posiadamy wkręty uniwersalne, ciesielskie, tarasowe i wiele innych! Sprawdź i przekonaj się o najwyższej jakości! 

Przeczytaj pozostałe wpisy

Jak oszczędzić na budowie tarasu?

Jak oszczędzić na budowie tarasu? Przeczytano 0 razy. Budowa wymarzonego tarasu może wiązać się z wieloma dużymi wydatkami. Deski, wkręty i akcesoria mogą wyjątkowo nadszarpnąć