Rodzaje wierteł SPAX. Jakie wybrać?

Przeczytano 0 razy.
Średni czas czytania 3 minuty.

Wybór odpowiedniego wiertła wpływa na komfort pracy oraz jej efekty. Dlatego też warto postawić na akcesoria najwyższej jakości, które charakteryzują się trwałością i odpornością na zużycie. Z pomocą przychodzą wiertła SPAX.

Zalety wierteł SPAX

Unikalna geometria ostrzy zapewnia skuteczne oraz szybkie wiercenie. Końcówki wierteł zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wiercenie otworów było bezproblemowe oraz nie rozszczepiało drewna. Co więcej? Wiertła są łatwe w obsłudze, co sprawia, że realizacja projektów przebiega bardzo sprawnie. Bez trudu można je montować i w razie potrzeby wymieniać na nowe. Powyższe zalety sprawiają, że po wiertła SPAX sięgają zarówno profesjonaliści, jak i majsterkowicze. W naszym asortymencie znajdują się wiertła frezujące, dwustopniowe oraz wiertła do konfirmatów.

Przeczytaj pozostałe wpisy

Wiertło frezujące SPAX

Wiertła z frezem służą do nawiercania desek tarasowych. To pozwala na późniejsze dopasowanie wkrętów tarasowych. Wiertło nie pozostawia zagłębień oraz zapobiega pęknięciom desek. Dostępne są różne rozmiar, co pozwala na tworzenie otworów o różnych rozmiarach.

Ostrze frezujące ma kształt spirali, a na krawędziach znajdują się tzw. zęby, czyli ostrza tnące. Efektem jego działania są precyzyjne otwory, gładkie wykończenie oraz brak wiórów. Oprócz frezowania otworów, wiertło można wykorzystać również do wycinania rowków, obróbki krawędzi lub gładzenia nierówności.

Wiertło Frezujące SPAX® 4,2/60 – 5,0
Wiertło Dwustopniowe SPAX® 4,1-6,5mm DRILL2

Kolejnym rodzajem wierteł SPAX są wiertła dwustopniowe – idealne do wiercenia otworów o zwiększającej się średnicy. Dzięki nim można stopniowo poszerzać otwór. Wiertła posiadają dwa stopnie wiercenia. Pozwala to uniknąć powstawaniu zagłębienia wokół otworu na wkręt. Zbyt głęboki otwór sprawia, że drewno wokół niego zaczyna gnić. Wiertła dwustopniowe mogą okazać się bardzo przydatne wówczas, gdy chcemy w jednym materiale wywiercić otwory o różnych rozmiarach. Oferujemy wiertła dwustopniowe z dwoma stopniami wiercenia 4,1 mm oraz 6,5 mm. Drugi stopień dopasowany jest do główki wkręta.

 

Konfirmaty to specjalne wkręty przeznaczone do łączenia ze sobą drewnianych oraz wiórowych płyt meblowych. W naszej ofercie znajdują się wiertła przeznaczone specjalnie do konfirmatów. Są  idealne do pracy w drewnie oraz płytach meblowych. Wiertła redukują ilość wierceń z trzech do jednego. Wyróżniają się odpowiednią geometrią, skutecznie pozbywając się wiórów podczas wiercenia.

Wiertło do Konfirmatów SPAX® 6,4mm

Wiertła mają wpływ na estetyczny wygląd połączeń. Nawiercanie pozwala na dokładne wkręcanie, przeciwdziałając powstawaniu pęknięć i zwiększając żywotność tarasu.