Jakie wkręty do kuchni i łazienki?

Przeczytano 0 razy.
Średni czas czytania 3 minuty.

Kuchnia oraz łazienka należą do miejsc, w których występuje sporo wilgoci. Meble w tych pomieszczeniach potrzebują zatem odpowiednich wkrętów, które poradzą sobie w takich warunkach. Z pomocą przychodzą elementy złączne SPAX, które znajdują wszechstronne zastosowanie w budowie mebli kuchennych oraz łazienkowych. Są odporne na korozję i wytrzymują duże obciążenia.

Wkręty do mebli kuchennych

Zacznijmy jednak od kuchni. W naszym asortymencie znajdują się wkręty, które doskonale poradzą sobie z montażem płyt MDF i HFD. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby bez problemu współgrać z twardymi materiałami – bez pękania i wybrzuszania. Zapewniają pewne, precyzyjne wkręcanie, a dzięki szpicowi CUT istnieje możliwość zastosowania ich bez wstępnego nawiercania. Główka pasuje praktycznie do każdej powierzchni, tworząc estetyczną całość.

W przypadku wszelkich elementów ozdobnych tj. uchwyty, czy też wieszaki dobrym rozwiązaniem okażą się wkręty uniwersalne z łbem półkolistym. Dedykowane są one przede wszystkim do widocznego mocowania okuć metalowych!

Jeśli chodzi o łazienkę, SPAX używany jest przede wszystkim do montażu mebli i akcesoriów łazienkowych. Jest to pomieszczenie, w którym występuje wysoka wilgotność, co może powodować pęcznienie płyt. W związku z tym najlepiej wybrać drewno lite i laminowane. Podczas montażu armatury łazienkowej warto postawić na wkręty ze stali nierdzewnej, które nie rozszczepiają skręcanego materiału – również przy krawędzi i licują z materiałem.

A jakie wkręty do schodów?

Schody nadają wnętrzom wyrazistości i stylu. Wiele osób decyduje się na pokrycie ich drewnem – materiałem, który jest synonimem klasyki i ponadczasowości. Schody drewniane najczęściej wykonywane są z drewna liściastego takiego jak dąb, czy buk. Jednak solidne i piękne drewno to tylko połowa sukcesu. Równie istotną rolę pełnią wkręty, choć bywa, że są traktowane po macoszemu. To one zapewnią funkcjonalność oraz trwałość konstrukcji. Do montażu schodów proponujemy wkręty z powłoką WIROX, łbem talerzowym i gwintem częściowym, a także wkręty uniwersalne WIROX z  gniazdem PZ lub T-STAR Plus, główką stożkową z gwintem pełnym lub częściowym. 

Dzięki odpowiednim materiałom i wkrętom, każdy może zbudować własne meble. Bez względu na to, w jakim miejscu masz zamiar je montować, SPAX znajdzie odpowiednie wkręty do Twojego pomysłu! Właściwy wybór pozwoli Ci zapomnieć  o pękaniu i rozdwajaniu się płyt!

Przeczytaj pozostałe wpisy

Jak oszczędzić na budowie tarasu?

Jak oszczędzić na budowie tarasu? Przeczytano 0 razy. Budowa wymarzonego tarasu może wiązać się z wieloma dużymi wydatkami. Deski, wkręty i akcesoria mogą wyjątkowo nadszarpnąć