Jak prawidłowo wkręcać Wkręty Ciesielskie z Łbem Talerzowym?

Przeczytano 0 razy.
Średni czas czytania 3 minuty.

Lato to gorący okres, w którym większość osób decyduje się realizować zaplanowane projekty zewnętrzne. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością cieszą się ostatnio wkręty ciesielskie z łbem talerzowym!

Łączenie konstrukcji drewnianych

Wkręty zostały zaprojektowane z myślą o łączeniu większych elementów drewnianych takich jak bele, słupy, bale. Są wykorzystywane tam, gdzie potrzebna jest wytrzymałość i stabilność połączenia. W naszym asortymencie znajdują się wkręty ciesielskie z łbem talerzowym i stożkowym. Dziś skupimy się na talerzowych, które wyróżnia lepszy docisk. Powoduje on, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas i materiał.

Wkręty Ciesielskie – cechy i właściwości szczególne

Podczas łączenia belek za pomocą elementów stalowych, nie ma konieczności fazowania oraz pogłębiania otworu, tak jak ma to miejsce przy wkrętach stożkowych. Wkręty dostępne są w rozmiarach od 6×40 do nawet 10×450. Co więcej, wyróżnia je zmniejszony moment dokręcania i zmniejszony efekt rozłupywania. Doskonale sprawdzą się przy konstrukcjach drewnianych, a także przy drewnianych oknach, fasadach i tarasach.

Wkręty wyróżnią również właściwości specjalne, które sprawiają, że praca z nimi jest dużo sprawniejsza i przyjemniejsza, a powstałe konstrukcje trwałe i stabilne:
T-Star Plus Bit jest dobrze osadzony i lepiej prowadzony.
Profil falisty Szybkie i bezpieczne wkręcanie.
4CUT Bez wstępnego nawiercania ( w zależności od drewna); końcówka zmniejsza efekt rozłupywania.
Powłoka WIROX Zapewnia zwiększoną ochronę przez korozją i jest wolna od chromu (VI) – a zatem bardziej przyjazna dla środowiska. Należy jednak pamiętać, że nie jest ona w stanie w pełni zastąpić stali nierdzewnej.

Jak pracować z wkrętami ciesielskimi od spaxa – TOP 4 porady!

Korzystając z wkrętów ciesielskich z łbem talerzowym warto mieć na względzie kilka wskazówek. Oto nasze porady:

  1. Dobierz odpowiedni rozmiar do skręcanych elementów, tak, aby cały gwint znajdował się w elemencie do którego dokręcasz element właściwy.
  2. Dobierz odpowiedni materiał wkrętu do potrzebnego zastosowania. W przypadku narażenia na ciężkie warunki atmosferyczne, warto rozważyć wkręty nierdzewne w celu wydłużenia żywotności połączenia.
  3. Przykręcając wkręt ciesielski talerzowy, staraj się zachować odpowiedni odstęp od krawędzi przykręcanego elementu, tak, aby nie spowodować rozszczepienia drewna na jego krawędzi.
  4. W celu wzmocnienia połączenia, zastosuj dodatkowo wkręty cylindryczne wkręcone pod kątem ok. 30 stopni względem wkrętu talerzowego.

Dobierz odpowiednie bity

Zaopatrując się we wkręty ciesielskie z łbem talerzowym, pamiętaj o dobraniu odpowiednich bitów. W przypadku tych wkrętów, odpowiednie okażą się następujące rozmiary bitów:

  1. Wkręty o średnicy gwintu 6,0 ( rozmiary od 6×40 do 6×180) – bit T30
  2. Wkręty o średnicy gwintu 8,0 ( rozmiary od 8×50 do 8×500) – bit T40
  3. Wkręty o średnicy gwintu 10,0 ( rozmiary od 10×80 do 10×450) – bit T50

Bity wyróżniają się doskonałym trzymaniem wkrętów, precyzją dopasowania, optymalną twardością i przenoszeniem sił.

Jeśli chcesz postawić na najwyższą jakość i cieszyć się stabilnością konstrukcji drewnianych, postaw na wkręty ciesielskie z łbem talerzowym od marki SPAX!

Przeczytaj pozostałe wpisy