Do czego służą wsporniki tarasowe?

Przeczytano 0 razy.
Średni czas czytania 3 minuty.

Wsporniki tarasowe to specjalne elementy konstrukcyjne, których zadaniem jest podtrzymywanie płyt tarasowych na tarasach, werandach, czy też balkonach. Przenoszą one ciężar tarasu na solidne i stabilne podłoże. To jednak nie wszystko! Mają o wiele więcej zalet!

Równoważenie obciążeń

Taras jest miejscem wypoczynku i relaksu. Najczęściej stawiamy na nim wygodne meble ogrodowe oraz donice z kwiatami. To połączenie to idealna oaza spokoju, która stanowi jednak dodatkowe obciążenie. Do tego nierzadko taras narażony jest na czynniki atmosferyczne w postaci deszczu oraz śniegu. W tej sytuacji z pomocą przychodzą wsporniki tarasowe, które równoważą i rozpraszają wszelkie obciążenia. Dzięki nim konstrukcja pozostaje bez uszkodzeń, a my możemy spokojnie odpocząć od natłoku codziennych obowiązków.

Regulacja wysokości

Kolejną istotną funkcją wsporników jest regulacja wysokości tarasu. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z nierównym podłożem, zastosowanie wspornika pomaga uzyskać płaską powierzchnię.

Przepływ powietrza

Ponadto wsporniki tarasowe są skuteczne w walce z wilgocią. Zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu woda nie ma okazji do tego, aby się gromadzić. To z kolei sprawia, że drewno nie gnije i zdecydowanie dłużej pozostaje w dobrej kondycji.

Wsporniki tarasowe SPAX Lift

W naszej ofercie pojawiły się trzy rodzaje wsporników, które warto wziąć pod lupę podczas budowy tarasu. Wyrównują wysokość, tworzą stabilną podstawę i oddzielają podkonstrukcję od podłogi, zapobiegając przedostawaniu się wilgoci do drewna!

Wspornik tarasowy SPAX Lift 3,5/5

Wspornik tarasowy SPAX Lift 3,5/5

Wspornik tarasowy SPAX Free Lift

Wspornik tarasowy SPAX Free Lift

Wspornik tarasowy SPAX Lift 5/9

Wspornik tarasowy SPAX Lift 5/9

Przedłużenie wsporników – SPAX Extension

W sytuacji, gdy podpory tarasowe SPAX Lift nie są w stanie sprostać różnicom wysokości, warto wykorzystać wsporniki SPAX Extension w kształcie pierścienia. Dzięki nim bez problemu można rozbudować serię Lift. Nasadka jest łatwa do zamontowania i pasuje do wszystkich trzech rodzajów wsporników. 

Jeśli zatem planujesz budowę tarasu, masz już odpowiednie drewno i wkręty tarasowe, pomyśl o dodatkach, które ułatwią pracę i sprawią, że efekt końcowy prac będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujący!