Wkręty do konstrukcji zewnętrznych. Pergole, ogrodzenia, fasady, kładki.

Przeczytano 0 razy.
Średni czas czytania 3 minuty.

Drewniane konstrukcje na świeżym powietrzu stanowią klasyczne i eleganckie rozwiązanie! Są praktyczne i skutecznie ozdobią każdą posesję! Oprócz trwałego materiału, niezbędne są również solidne elementy złączne w postaci wkrętów! Pełnią one równie ważną rolę, jak rodzaj drewna.

Jakie wkręty do pergoli?

Jako pierwsza znajdzie się pod lupą pergola, czyli niewielka architektura ogrodowa składająca się z kilku słupów połączonych ze sobą zadaszeniem! Stanowi ona zarówno podporę dla roślin, jak i schronienie przed promieniami słońca, czy też opadami. Wolnostojąca, jednorzędowa, podwójna pergola – bez względu na to, na jaką konstrukcję się zdecydujesz, będą Ci potrzebne odpowiednie akcesoria!

Przydadzą się kotwy do słupków, wkręty odporne na działanie warunków atmosferycznych, wsporniki oraz belki konstrukcyjne. Do montażu pergoli proponujemy wkręty ciesielskie ze stali nierdzewnej A2 z łbem talerzykowym – do łączenia drewna w sposób bezpośredni lub stożkowym – do wzmacniania połączeń oraz przytwierdzania do podstaw.

Sprawdź inne nasze wkręty do zastosowania na zewnątrz!

Wkręty do Słupków SPAX ze Stali Nierdzewnej A1

Kolejną konstrukcją ogrodową jest oczywiście ogrodzenie. Każda budowa takiego płotu rozpoczyna się od postawienia słupków ogrodzeniowych. Tutaj idealną opcję stanowią 8 milimetrowe wkręty do słupków ze stali nierdzewnej A1. Pasują one do wielu rodzajów metalowych kotew oraz pozwalają na montaż bez tradycyjnych śrub sześciokątnych na klucz. Co więcej, stal nierdzewna, z której wykonane są wkręty, zapobiega powstawaniu nieestetycznych plam rdzy. Zostały one wyposażone w specjalny szpic CUT, który wyklucza konieczność zastosowania wstępnego nawiercania. Wyjątek stanowi jednak bardzo twarde drewno.

Wkręty fasadowe

Choć na temat fasad powstał już oddzielny artykuł, nie sposób o nich nie wspomnieć również teraz, podejmując temat najpopularniejszych konstrukcji zewnętrznych. Drewniana elewacja domu nigdy nie wyjdzie z mody. To połączenie klasyki i elegancji, które jest nie tylko wyjątkowo estetyczne, ale również ekologiczne. W naszej ofercie znajdują się różne rodzaje wkrętów fasadowych. Oferujemy wkręty odporne na deszcz, wiatr, śnieg i inne czynniki zewnętrzne, czyli wkręty fasadowe ze stali nierdzewnej A2 dostępne w kolorze srebra oraz starego złota.

Wkręty do pomostów SPAX ze stali nierdzewnej A4

Na koniec kilka słów na temat drewnianych kładek i pomostów, do których warto zastosować wkręty ze stali nierdzewnej A4. Przeznaczone są one także do montażu tarasów w regionach nadmorskich, również tych wykonanych z twardego drewna egzotycznego. Gwint dociągający zapewnia trwałe połączenie skręcanych elementów, minimalizując skrzypienie konstrukcji. Specjalna powłoka stanowi skuteczną ochronę przed korozją. Właśnie dlatego wkręty bardzo dobrze poradzą sobie na obszarach przybrzeżnych, gdzie konstrukcja musi zmagać się z wiatrem, deszczem, nietypowym powietrzem i rozpryskiwaniem się wody.

Postaw na drewniane konstrukcje na świeżym powietrzu! Wybierz trwałe elementy złączne, które zapewnią im stabilność!

Przeczytaj pozostałe wpisy

Jak oszczędzić na budowie tarasu?

Jak oszczędzić na budowie tarasu? Przeczytano 0 razy. Budowa wymarzonego tarasu może wiązać się z wieloma dużymi wydatkami. Deski, wkręty i akcesoria mogą wyjątkowo nadszarpnąć