Jakie Wkręty do Podłóg Drewnianych?

Przeczytano 0 razy.
Średni czas czytania 3 minuty.

Drewno stało się w naszych domach stałym bywalcem. Stanowi ono połączenie klasyki i elegancji, a jednocześnie sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Dzięki niemu domownicy mogą poczuć, że natura znajduje się gdzieś blisko nich.

Drewno - piękne i wymagające

Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na drewniane podłogi. Co zrobić, aby zachwycały swoim wyglądem i służyły nam przez długie lata? Wybór odpowiedniego drewna to połowa sukcesu. Nie należy bowiem zapominać o wyborze solidnych wkrętów. Drewno jest wymagającym materiałem, który stale pęcznieje i się kurczy. Właśnie dlatego montaż podłóg drewnianych bywa nie lada wyzwaniem. Potrzebne są wkręty, które dadzą sobie z nim radę.

Montaż podłóg z drewna

Do montażu podłóg z drewna proponuje się dwa rodzaje wkrętów:

  • Wkręty do Płyt Podłogowych
    Wkręty z gwintem dociągającym zapewniają mocne połączenie elementów drewnianych, minimalizując tym samym skrzypienie podłogi. Dzięki szpicowi CUT nie ma potrzeby wykonywania wstępnego nawiercania. Dodatkowo wkręty posiadają główkę MULTI, która zapewnia licowanie z materiałem. Umożliwiają położenie prostej podłogi i niwelowanie różnic spowodowanych np. nierównym legarem.
  • Wkręty do Podłóg Drewnianych
    Wkręty zaprojektowanie specjalnie dla mocowania desek podłogowych, profili ściennych i sufitowych z wpustem i piórem, bez konieczności zastosowania klipsów lub klamer. Szpic CUT dba o szybkie wkręcanie, a żeberka frezujące ułatwiają zagłębianie.

Drewniane panele sufitowe i ścienne

Jak zostało wcześniej wspomniane, powyższe wkręty można wykorzystać również do paneli sufitowych i ściennych. Na który rodzaj elementów złącznych należy się zdecydować? Wybór zależy m.in. od rodzaju drewna i połączenia:

  • drewno miękkie: wkręty z główką stożkową i podwójnym gwintem w powłoce WIROX,
  • połączenie pióro-wpust: wkręty z pomniejszoną główką w powłoce WIROX i stali nierdzewnej A2,
  • drewno egzotyczne: wkręty z główką stożkowo-soczewkową ze stali nierdzewnej A2.

Dokonując wyboru wkrętów, należy wziąć pod uwagę, aby podczas montażu nie uszkodziły one materiału. Zwykle stosowane drewno profilowane lub panele nie są grubsze niż 20 mm.

Zalety drewnianych profili ściennych i sufitowych

Drewniane profile sufitowe to ciekawe rozwiązanie pozwalające ukryć rury oraz kable. Z kolei ściany pokryte drewnem zachwycają swoim wyglądem, ale też przemycają nutkę praktyczności. Profilowane drewno jest skręcane, a nie klejone. To sprawia, że w każdej chwili można je zmienić lub całkowicie zdjąć.

Postaw na rozwiązanie, które wyróżni Twoje wnętrza i bez względu na zmieniającą się modę, pozostanie w trendach! Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą innych wkrętów specjalnych: okiennych oraz konstrukcyjnych

Przeczytaj pozostałe wpisy

Jak oszczędzić na budowie tarasu?

Jak oszczędzić na budowie tarasu? Przeczytano 0 razy. Budowa wymarzonego tarasu może wiązać się z wieloma dużymi wydatkami. Deski, wkręty i akcesoria mogą wyjątkowo nadszarpnąć