Jakie wkręty do izolacji nakrokwiowej?

Przeczytano 0 razy.
Średni czas czytania 3 minuty.

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w budynku, oszczędność energii i pieniędzy – właśnie takie zalety niesie za sobą zamontowanie izolacji nakrokwiowej. Pod tym pojęciem kryje się izolacja przestrzeni pomiędzy krokwią a dachem budynku. Dzięki niej dom z pewnością stanie się bardziej energooszczędny!

Jaki materiał do izolacji nakrokwiowej?

Izolacja może być wykonana na różne sposoby. Jednym z najpopularniejszych jest wykorzystanie wełny mineralnej dostępnej w formie mat lub płyt, które umieszcza się pomiędzy krokwiami. Jest to materiał skuteczny i stosunkowo łatwy w montażu.  Drugą opcją wartą uwagi jest pianka poliuretanowa. Sprawdzi się ona w miejscach o nieregularnej powierzchni, gdzie idealnie się dopasuje. Oprócz tego, do izolacji chętnie wybierane są także panele izolacyjne oraz celuloza dmuchana. Na który wariant się zdecydować? Najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który wybierze najlepszą opcję dla naszego budynku.

Wkręty SPAX – ISO – idealne do miękkiego materiału

Jeżeli postawisz na wełnę lub inne miękkie materiały, najlepszym wyborem do ich montażu okażą się wkręty SPAX -ISO. Właściwe elementy złączne odgrywają tu istotną rolę. Izolacja nakrokwiowa musi mierzyć się z dużym naciskiem i wiatrem. Dlatego też niezbędne są wkręty, które sprostają tym wyzwaniom.

Wkręty SPAX-ISO są idealnie przystosowane do montażu miękkich materiałów izolacyjnych. Gwint mocujący trzyma kontrłatę, przenosząc tym samym siłę nacisku. To powoduje, że materiał izolacyjny nie odkształca się. Podwójny gwint sprawia, że miękka warstwa izolacyjna nie jest ściśnięta. W sytuacji, gdy materiał izolacyjny jest twardy, warto użyć wkrętów z pełnym gwintem.

 

Wkręty Konstrukcyjne SPAX® Iso do Izolacji
Bit SPAX® T50 – 35 mm

Wkręty dostępne są w rozmiarach 10×200, 10×230, 10×260 oraz 10×290 i pakowane po 50 szt. Aby usprawnić pracę, warto od razu dobrać do nich odpowiednie bity. Do wkrętów SPAX-ISO dedykowane są bity SPAX T50.

Izolacja nakrokwiowa – jak ją wykonać?

Montaż izolacji nakrokwiowej wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Wyróżnić można jednak kilka ogólnych kroków, które należy podjąć. Pierwszym z nich jest przygotowanie powierzchni, tak, aby była sucha i czysta. Potem przychodzi czas na wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego dopasowanego do konkretnego budynku. Następnie mierzymy przestrzeń między krokwią a dachem i przycinamy izolację. Równomiernie ją rozkładamy, aby nie było żadnych niepotrzebnych szczelin i przytwierdzamy za pomocą solidnych elementów złącznych! Na koniec warto użyć taśm uszczelniających, które wzmocnią uszczelnienie. Wykonanie izolacji może być skomplikowane, dlatego najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom!

Przeczytaj pozostałe wpisy

Jak oszczędzić na budowie tarasu?

Jak oszczędzić na budowie tarasu? Przeczytano 0 razy. Budowa wymarzonego tarasu może wiązać się z wieloma dużymi wydatkami. Deski, wkręty i akcesoria mogą wyjątkowo nadszarpnąć