Balkon, Wiata – drewniane budownictwo

Przeczytano 0 razy.
Średni czas czytania 3 minuty.

Drewniane konstrukcje zewnętrzne wyglądają bardzo estetyczne i wpisują się w styl większości posesji. Są jednak narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, nierzadko powodujących zniszczenia. Podczas budowy należy zatem zadbać o to, aby wszystkie elementy były ze sobą trwale połączone. Warto postawić na wkręty ze stali nierdzewnej A2, dzięki którym nasza konstrukcja będzie gotowa na każdą pogodę – deszcz, śnieg i słońce! Łączniki odporne na korozję stanowią fundament konstrukcji zewnętrznych!

Budowa drewnianego balkonu – jakie wkręty?

Pogoda w Polsce potrafi być naprawdę nieprzewidywalna. Przygotuj swój balkon na niekorzystne warunki. Postaw na wkręty, które umożliwią dociągnięcie do siebie nawet silnie odkształconych elementów. Proponujemy nierdzewne wkręty ciesielskie z główką talerzową, które dostępne są w wersjach o średnicy 6 i 8 mm. W porównaniu do wkrętów z łbem stożkowym, wkręty talerzowe charakteryzują się lepszym dociskiem. To z kolei powoduje oszczędność czasu oraz materiału. Co więcej, nie ma potrzeby pogłębiania otworu w przypadku łączenia belek za pomocą elementów stalowych. Nawet gdy drewno jest zdeformowane, wkręty poradzą sobie z wykonaniem połączenia!

Wkręty ciesielskie ze stali nierdzewnej A2 – łeb talerzowy

Wkręty ciesielskie SPAX wyróżnia gniazdo T-STAR Plus, dzięki któremu BIT jest dobrze osadzony i lepiej prowadzony. Dodatkowo zostały wyposażone w profil falisty do szybkiego i bezpiecznego wkręcania oraz szpic 4CUT, który zmniejsza efekt rozłupywania i umożliwia wykonywanie prac bez wstępnego nawiercania (w zależności od drewna). Wkręty doskonale sprawdzą się nie tylko przy budowie balkonów, ale również podczas budowy innych konstrukcji zewnętrznych np. wiat.

Wkręty Ciesielskie SPAX® - Łeb Talerzowy ze Stali Nierdzewnej A2

Wkręty do budowy wiaty

Budowa wiaty samochodowej wymaga przede wszystkim stabilności, bezpieczeństwa oraz trwałości konstrukcji. Najczęściej chowamy pod nią samochód, chroniąc go przed deszczem, śniegiem oraz słońcem. Ponadto często pełni ona również funkcję schronienia dla narzędzi ogrodowych oraz zadaszenia podczas rodzinnych spotkań przy grillu. Wiata stanowi doskonałą alternatywę dla garażu. Do jej budowy warto wybrać wkręty nierdzewne zapewniające ochronę antykorozyjną. W tym przypadku SPAX oferuje łączniki z główką stożkową, stożkowo-soczewkową, półkolistą lub talerzową. Jeśli chodzi o konstrukcje zewnętrzne, nierdzewka jest najskuteczniejszym rozwiązaniem!

Powłoka WIROX alternatywą dla stali nierdzewnej A2

Tańszą opcją, którą również warto wziąć pod uwagę są wkręty z powłoką WIROX. Jest ona przyjazna dla środowiska i wykazuje zdecydowanie wyższą ochronę przed korozją niż tradycyjne srebrne powłoki. Należy jednak zaznaczyć, że nie jest w stanie w pełni zastąpić stali nierdzewnej A2. Do wyboru mamy wkręty WIROX z główką talerzową i gwintem częściowym lub główką cylindryczną i pełnym gwintem.

Wkręty do Wzmocnień SPAX

SPAX oferuje wkręty, które są w stanie spełnić nawet najwyższe wymagania. W związku z tym idealnie nadają się one do budowy drewnianych konstrukcji zewnętrznych narażonych na trudne warunki pogodowe.

Przeczytaj pozostałe wpisy