Jakie akcesoria do montażu tarasu?

Przeczytano 0 razy.
Średni czas czytania 3 minuty.

Samodzielna budowa tarasu jest możliwa! Wystarczy połączenie smykałki do majsterkowania z wysokiej jakości drewnem i solidnymi wkrętami! Ta mieszanka to idealny punkt wyjścia, ale…jest coś jeszcze – akcesoria tarasowe, które poprawiają komfort pracy i wpływają na estetyczny wygląd konstrukcji. Co może się przydać? Sprawdźmy to, przechodząc przez kolejne etapy montażu desek tarasowych!

Etap 1 – Podkładki pod legary

Jako pierwsze pomocne okażą się podkładki pod legary, które ochronią je przed wilgocią od podłoża. Przyjmuje się, że odstępy pomiędzy belkami nośnymi powinny wynosić od 0 do max. 50 cm. Najlepiej jednak dokładnie sprawdzić zalecenia producenta belek. Ochrona drewnianej podkonstrukcji przed wilgocią jest bardzo istotna. To właśnie zastoje wody mogą sprawić, że drewno będzie szybciej gniło.  

Etap 2 – Taśma izolująca

Na legar należy przykleić samoprzylepną, odporną na promieniowanie UV taśmę izolującą, chroniącą przed deszczówką. Co ważne, można odklejać ją bez pozostałości.

Etap 3 – Krzyżyki dystansowe i Podkładki Spax Air

Montując deski tarasowe, nie można zapominać o zachowaniu odpowiednich odstępów. Pomogą nam w tym krzyżyki dystansowe SPAX, które pozwalają na ustawienie 4 szerokości tj. 4,5,6,7 mm. Wybór zależy od stopnia wilgotności drewna. Jeżeli jest ono bardzo wilgotne, szczelina powinna być mniejsza, a jeśli suche – większa.

Dla zapewnienia lepszej wentylacji, warto zdecydować się także na podkładki Spax Air, które utrzymują przepływ powietrza, chroniąc taras przed wilgocią.

Etap 4 – Dociągarka Kaiman Pro

Czas na dociągarkę Kaiman Pro, która jest skuteczną bronią na zwichrowane deski. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt, nie obejdzie się bez dużej siły. W przypadku dociągarki SPAX, nacisk 30 kg na dźwignię wywiera siłę 360 kg na deski! Dzięki niej nawet bardzo odkształcone drewno może zostać prosto przykręcone.

Etap 5 - Wiertła

Za pomocą wiertła dwustopniowego oraz wiertarki o mocy ok. 3000 obr./min należy nawiercić deskę oraz legar.

Etap 6 – Bity SPAX

Ostatnim krokiem jest zastosowanie wkrętów SPAX, które należy wkręcić za pomocą bitu T-STAR Plus T25.

Bity SPAX charakteryzuje duża trwałość, precyzja oraz optymalna twardość. Co więcej, każda końcówka została oznaczona specjalnym kolorem. System barwny umożliwia szybkie odnalezienie poszukiwanego bitu.

Osobom, którym zależy na niewidocznym montażu desek proponujemy łączniki Stick. Są one bardzo stabilne, co pozytywnie wpływa na trwałość konstrukcji.

Postępując po kolei i prawidłowo wykorzystując akcesoria tarasowe, możemy cieszyć się solidną i estetyczną konstrukcją bez pęknięć. Przed rozpoczęciem montażu zaopatrz się w niezbędne akcesoria! Odpowiedni sprzęt ułatwi Ci pracę i pozwoli wybudować taras, który stanie się oazą spokoju i odpoczynku!

Przeczytaj pozostałe wpisy

Jak oszczędzić na budowie tarasu?

Jak oszczędzić na budowie tarasu? Przeczytano 0 razy. Budowa wymarzonego tarasu może wiązać się z wieloma dużymi wydatkami. Deski, wkręty i akcesoria mogą wyjątkowo nadszarpnąć